Співпраця із містами Республіки Польща

«Міста-побратими» або «Поріднені міста» — міста, розташовані в різних державах, між якими встановлено постійні дружні зв’язки для взаємного ознайомлення з життям, історією та культурою, для досягнення кращого взаєморозуміння, зміцнення співпраці та дружби між народами різних країн.

Співпраця міст реалізується через обмін делегаціями, художніми та спортивними колективами, виставками, а також літературою, кінофільмами, фотоматеріалами про життя міст. Не менш важливим є і обмін досвідом ведення міського господарства.

Сьогодні м.Перемишляни підтримує дружні зв’язки з містами Скавіна та Лосіце (Республіка Польща).

 

 м. СКАВІНА 

Місто і Гміна Скавіна розташоване недалеко від всіма знаного Кракова,  належить до Малопольського воєводства Краківського повіту. Засновником міста є король Казимир Великий. У 2002 році Папа Римський Іван Павло ІІ під час відвідин своєї батьківщини побував і поблагословив м.Скавіна. У місті багато підприємств, закладів культури та спорту.   

23 серпня 2009 року підписано Акт встановлення партнерських стосунків між містом Перемишляни на Україні та містом і ґміною Скавіна в Польщі. 

Впродовж часу співпраці неодноразово здійснювався обмін делегаціями, зокрема, найбільші результати і приємні враження залишають взаємні відвідини груп дітей, які під час спілкування пізнають культуру і побут сусідньої держави. Такі візити здійснюються кожного року. 

 

м. ЛОСІЦЕ

Місто і Гміна Лосіце знаходиться у Мазовецькому повіті. Розташоване за 120 км. на схід від столиці Польщі Варшави.  Перша згадка про Лосіце датується 1264 роком. А вже у 1505 році місту надається Магдебурське право. Вулиці багаті на давні архітектурні споруди.

20 червня 2011 року підписано угоду про партнерство між містом Перемишляни на Україні та містом і ґміною Лосіце в Польщі.